O
NAS
O NAS

O NAS

Chopin Airport Development  jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Spółka jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi takimi jak Marriott,  Hilton, Best Western, International Hotel Group.

Spółka zarządza wielokrotnie nagradzanym za jakość usług hotelem Courtyard by Marriott sąsiadującym z warszawskim Lotniskiem Chopina. W 2013 roku CAD uruchomiła w Warszawie i Gdańsku dwa obiekty pod marką Hampton by Hilton. W 2015 roku portfolio Spółki wzbogaciło się o trzygwiazdkowy wypoczynkowo – konferencyjny Hotel Jurata zlokalizowany na Półwyspie Helskim. W najbliższym czasie, rozpoczęta zostanie inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie powstanie hotel Moxy. W 2017 roku, Spółka rozpoczęła świadczyć usługi cateringowe na rzecz salonów Executive Lounge i VIP Line na terenie Lotniska Chopina.

Aktualnie trwają prace wykończeniowe nad sąsiadującym z Lotniskiem Chopina pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem przylotniskowym w Polsce pod marką Renaissance.

Spółka Chopin Airport Development jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL). Powstała w 1998 roku. Od kwietnia 2016 roku funkcję Prezesa Zarządu pełni Gheorghe Marian Cristescu.

STRATEGIA

Strategia Chopin Airport Development koncentruje się na zarządzaniu hotelami i inwestycjach deweloperskich, zlokalizowanych w strefach okołolotniskowych. Spółka korzysta z modelu franczyzy, współpracuje z czołowymi sieciami hotelowymi – między innymi Marriott, Hilton, Best Western oraz International Hotel Group. Dzięki własnemu know-how, doświadczeniu kadry menadżerskiej oraz współpracy z markami partnerów, CAD dostosowuje standard obiektów do specyfiki lokalizacji i potencjału klientów.

Ambicją Spółki jest wypracowanie pozycji lidera inwestycji oraz kluczowego operatora na rynku hotelowym w Polsce pod względem jakości, rentowności i udziału w rynku. Kolejne inwestycje, które Spółka będzie realizować to hotel Moxy przy porcie lotniczym w Katowicach, Moxy w Poznaniu  oraz Holiday Inn Express przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka.

KADRA
ZARZĄDZA-
JĄCA

GHEORGHE MARIAN
CRISTESCU
prezes zarządu

BIO

Rada nadzor-
cza

Skład Rady Nadzorczej:

1. Artur Resmer – Przewodniczący RN
2. Marcin Poczobutt – Wiceprzewodniczący RN
3. Aleksandra Matuszewska – Sekretarz RN
4. Sebastian Andrzej Rudnik – Członek RN