O
NAS
O NAS

O NAS

Chopin Airport Development  jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Spółka jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi takimi jak Marriott, Hilton, Best Western, IntercContinental Hotels Group.

Spółka zarządza wielokrotnie nagradzanym za jakość usług hotelem Courtyard by Marriott sąsiadującym z warszawskim Lotniskiem Chopina. W 2013 roku CAD uruchomiła w Warszawie i Gdańsku dwa obiekty pod marką Hampton by Hilton. W 2015 roku portfolio Spółki wzbogaciło się o trzygwiazdkowy wypoczynkowo – konferencyjny Hotel Jurata zlokalizowany na Półwyspie Helskim. W 2017 roku Spółka rozpoczęła świadczenie usług cateringowych na rzecz salonów Executive Lounge i VIP Line na terenie Lotniska Chopina. W kwietniu 2018 otwarty został pierwszy pięciogwiazdkowy hotel przylotniskowy w Polsce pod marką Renaissance. W trakcie realizacji jest inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie powstanie hotel Moxy.

W 2018 roku CAD rozpoczyna kolejne dwie inwestycję. Pierwsza z nich – przy Lotnisku w Poznaniu – Ławicy, gdzie powstanie Hotel Moxy, który ma przyjąć pierwszych gości pod koniec 2019 roku. Hotel będzie dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. Poznański obiekt będzie drugim hotelem Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Ma oferować 120 pokoi.

Druga to najnowocześniejszy w swojej klasie hotel Holiday Inn Express, który stanie przy lotnisku w Rzeszowie – Jasionce, nieopodal G2A Areny – jednego z najważniejszych centrów konferencyjnych w Polsce. Właścicielem marki Holiday Inn Express jest InterContinental Hotels Group. Rzeszowski Holiday Inn Express IV generacji będzie miał 120 nowoczesnych pokoi.

Spółka Chopin Airport Development jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL). Powstała w 1998 roku. Od kwietnia 2016 roku funkcję Prezesa Zarządu pełni Gheorghe Marian Cristescu.

STRATEGIA

Strategia Chopin Airport Development koncentruje się na zarządzaniu hotelami i inwestycjach deweloperskich, zlokalizowanych w strefach okołolotniskowych. Spółka korzysta z modelu franczyzy, współpracuje z czołowymi sieciami hotelowymi – między innymi Marriott, Hilton, Best Western oraz InterContinental Hotels Group. Dzięki własnemu know-how, doświadczeniu kadry menadżerskiej oraz współpracy z markami partnerów, CAD dostosowuje standard obiektów do specyfiki lokalizacji i potencjału klientów.

Ambicją Spółki jest wypracowanie pozycji lidera inwestycji oraz kluczowego operatora na rynku hotelowym w Polsce pod względem jakości, rentowności i udziału w rynku. Kolejne inwestycje, które Spółka będzie realizować to hotel Moxy w Poznaniu  oraz Holiday Inn Express przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka.

KADRA
ZARZĄDZA-
JĄCA

GHEORGHE MARIAN
CRISTESCU
prezes zarządu

BIO

Rada nadzor-
cza

Skład Rady Nadzorczej:

1. Artur Resmer – Przewodniczący RN
2. Marcin Poczobutt – Wiceprzewodniczący RN
3. Aleksandra Matuszewska – Sekretarz RN
4. Sebastian Andrzej Rudnik – Członek RN