O
NAS
O
NAS

Strategia Chopin Airport Development koncentruje się na zarządzaniu hotelami i inwestycjach deweloperskich, zlokalizowanych w strefach okołolotniskowych. Spółka korzysta z modelu franczyzy, współpracuje z czołowymi sieciami hotelowymi – między innymi Marriott, Hilton, Best Western oraz InterContinental Hotels Group. Dzięki własnemu know-how, doświadczeniu kadry menadżerskiej oraz współpracy z markami partnerów, CAD dostosowuje standard obiektów do specyfiki lokalizacji i potencjału klientów.

Ambicją Spółki jest wypracowanie pozycji lidera inwestycji oraz kluczowego operatora na rynku hotelowym w Polsce pod względem jakości, rentowności i udziału w rynku. Kolejne inwestycje, które Spółka będzie realizować to hotel Moxy w Poznaniu  oraz Holiday Inn Express przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka.

STRATEGIA

O NAS

Chopin Airport Development  jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Spółka jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów, a także inwestycji realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi takimi jak Marriott, Hilton, Best Western, IntercContinental Hotels Group.

Spółka zarządza wielokrotnie nagradzanym za jakość usług hotelem Courtyard by Marriott sąsiadującym z warszawskim Lotniskiem Chopina. W 2013 roku CAD uruchomiła w Warszawie i Gdańsku dwa obiekty pod marką Hampton by Hilton. W 2015 roku portfolio Spółki wzbogaciło się o trzygwiazdkowy wypoczynkowo – konferencyjny Hotel Jurata zlokalizowany na Półwyspie Helskim. W 2017 roku Spółka rozpoczęła świadczenie usług cateringowych na rzecz salonów Executive Lounge i VIP Line na terenie Lotniska Chopina. W kwietniu 2018 otwarty został pierwszy pięciogwiazdkowy hotel przylotniskowy w Polsce pod marką Renaissance. W trakcie realizacji jest inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie powstanie hotel Moxy.

W 2018 roku CAD rozpoczyna kolejne dwie inwestycję. Pierwsza z nich – przy Lotnisku w Poznaniu – Ławicy, gdzie powstanie Hotel Moxy, który ma przyjąć pierwszych gości pod koniec 2019 roku. Hotel będzie dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. Poznański obiekt będzie drugim hotelem Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Ma oferować 120 pokoi.

Druga to najnowocześniejszy w swojej klasie hotel Holiday Inn Express, który stanie przy lotnisku w Rzeszowie – Jasionce, nieopodal G2A Areny – jednego z najważniejszych centrów konferencyjnych w Polsce. Właścicielem marki Holiday Inn Express jest InterContinental Hotels Group. Rzeszowski Holiday Inn Express IV generacji będzie miał 120 nowoczesnych pokoi.

Spółka Chopin Airport Development jest częścią Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL). Powstała w 1998 roku. Od kwietnia 2016 roku funkcję Prezesa Zarządu pełni Gheorghe Marian Cristescu.

Gheorghe Marian Cristescu
prezes zarządu

Prezesem Spółki Chopin Airport Development został w kwietniu 2016 roku. Swoją przygodę z hotelarstwem rozpoczął ponad 19 lat temu. Początkowo zdobywał doświadczenie zawodowe w sieci Radisson i przez ponad 10 lat w Accor Hotels. Uzupełniał swoje doświadczenie i wiedzę uczestnicząc w licznych międzynarodowych szkoleniach menadżerskich i sprzedażowych, m.in. na Uniwersytecie w Houston.

W listopadzie 2011 roku zasilił szeregi sieci Best Western. Pracując na stanowisku Regionalnego Dyrektora Sprzedaży na Polskę przyczynił się do intensywnego rozwoju sieci w Polsce.

Trzy lata temu został powołany do funkcji Dyrektora Best Western na Polskę. Cristescu odpowiadał za opiekę nad polskimi hotelami Best Western, koordynację działań sieci na rynku polskim oraz prowadzenie rozmów i negocjacji w sprawie nowych obiektów. Dzięki jego skuteczności i doskonałej znajomości rynku, sieć Best Western zyskała w ostatnich latach miano lidera na polskim rynku hoteli franczyzowych.

W lutym 2015 r. Cristescu objął stanowisko Dyrektora na Polskę i Kraje Bałtyckie w ramach struktur Best Western International. Jego nominacja na nowe stanowisko związana była z umacniającą się strategiczną rolą polskiego oddziału firmy w Europie Środkowej i Północnej, a także z coraz bardziej intensywnym rozwojem sieci w Polsce.

Sam Cristescu jest m.in. laureatem nagrody „Osobowość Roku 2012” przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”, zwycięzcą plebiscytu Prime Property Prize 2012 w kategorii „Człowiek Roku”, został także mianowany „Hotelarzem Roku 2013” przez portal HRS. Jako niekwestionowany lider i specjalista rynku hotelarskiego w Polsce, regularnie występuje jako panelista na najważniejszych wydarzeniach branżowych.

Poza pracą zawodową interesuje się sportem, historią oraz geografią. Płynnie posługuje się językiem rumuńskim, polskim, angielskim oraz hiszpańskim.

Gheorghe Marian
Cristescu
prezes zarządu
KADRA ZARZĄDZAJĄCA

Rada nadzorcza

Marcin Izdebski – Przewodniczący

Bartosz Szczurowski – Zastępca Przewodniczącego

Agata Ziółkowska – Serzycka – Sekretarz